Stavební činnost

Zajišťujeme veškerou stavební činnost spojenou s výstavbou Rodinných domů:

Instalatérské práce, elektroinstalace, projekce, revize

Výroba interiérového nábytku

Aby naše služby byly kompletní spojily jsme se s firmou,která má dlouholetou tradici v oblasti výroby a řešení interiérového nábytku,vybavení veřejných prostor a kuchyňských linek,kde dodává své výrobky i předním kuchyňským studiím.Proto v případě zájmu nás kontaktujte a zajistíme pro Vás návrh i cenovou kalkulaci včetně referencí.

Nízkoenergetické dřevostaby

Tuto kapitolu věnujeme novému trendu ve výstavbě domů,které se v budoucnosti chceme plně věnovat neboť náklady na bydlení ať už z pohledu energií tak výstavby rok od roku citelně stoupají.Pro tuto činnost jsme si vybraly systém využívající osvědčené technologie SIP a tak pro Vás můžeme postavit nízkoenergetický či pasivní dům.

Co je technologie SIP ?

Technologie SIP, structural insulated panels, je jedinečný způsob konstrukce staveb založený na sendvičovém panelu, který vyvinuli ve čtyřicátých letech minulého století v USA. Panel SIP je univerzálně použitelný pro základové desky, obvodové i vnitřní nosné stěny a pro střešní pláště. Má vynikající pevnostní a tepelně technické vlastnosti. Díky tomu, že neobsahuje žádné dřevěné prvky se dá libovolně dělit rovnými i šikmými řezy a tím se univerzálnost jeho použití dále zvyšuje. Technologie je celosvětově používaná pro rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy i podnikatelské objekty.

Nízkoenergetický, nebo pasivní dům a co to vlastně je?

„Nízkoenergetický dům“ je stavba, která má spotřebu energie na vytápění v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok, tedy až pětinásobně nižší než běžné stavby. Dosahuje se toho kvalitním návrhem a provedením stavby. Dům musí být navržen v souladu s doporučením ČSN 73 0540 "Tepelná ochrana budov".

Na „Pasivní dům“ jsou kladeny ještě přísnější požadavky, ale výsledkem je stavba s minimálními náklady na provoz, především na spotřebu energie. Spotřeba tepla na vytápění musí být nižší než 15 kWh na m² obytné plochy stavby za rok. Spotřeba všech energií bez rozdílu účelu musí být nižší než 120 kWh na m² obytné plochy stavby za rok. Dům musí mít neprůvzdušnou obálku, tedy při rozdílu tlaku vzduchu mezi exteriérem a interiérem 50 Pa může dojít k výměně vzduchu v objemu 60 % z objemu budovy za hodinu. K dosažení „pasivity domu“ musí být dům tvarově optimalizován a musí být správně osazen na pozemek vzhledem ke světovým stranám. Pasivní domy využívají různá zařízení pro získávání energie na vytápění a na ohřev užitkové vody, jako jsou sluneční kolektory, tepelná čerpadla, apod. Velmi důležitým zařízením pro pasivní dům je ventilační systém, který zajišťuje výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý při minimálních energetických ztrátách, tedy se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu s tzv. rekuperací.

Kolik stojí dům z technologie SIP?

Cena stavby není dána systémem SIP, ten se na konečné ceně domu podílí 20 až 25 procenty. Přesto se dají na stavbách ze SIP panelů ušetřit oproti zděným stavbám statisíce korun.

  1. Díky rychlé montáži a rychlému stěhování do nového domu ušetříte několika měsíční, někdy až několikaleté nájemné za své dosavadní bydlení.
  2. Malá tloušťka obvodové stěny vám na jednopodlažním domě o zastavěné ploše 100 m2 ušetří oproti cihlám 10,5 m2, tedy jednu místnost, a to je cca 170 – 200 tis.Kč
  3. Rychlá výstavba zlevňuje o desítky tisíc náklady na hypotéku. Je rozdíl platit úroky z celé částky po dobu výstavby tří měsíce, nebo dva roky.
  4. Stavby jsou velmi přesné, nevyžadují vícenáklady na opravy a dodělávky
  5. Provozní náklady domů jsou díky vynikajícím tepelně technickým vlastnostem minimální.
  6. Možnost založení stavby na zemní vruty.(rychlost,odpadá problém radonu atd.)
  7. Možnost suché výstavby tedy i v zimním období

Proto v případě zájmu pro Vás sestavíme konkrétní kalkulaci.


Budova