Střešní zahrady

Proč střešní zahradu?

Jako výrazný reprezentativní, ale i zejména užitný stavební prvek. Stále více se začínají prosazovat i na našich budovách, a to především z estetického důvodu-příjemný pohled na střechu, nahrazuje zastavěnou plochu a z hlediska praktických důvodů. Dále působí jako doplňková tepelná a zvuková izolace a zároveň chrání střešní krytinu před poškozujícími vnějšími vlivy.

Podmínky realizace

Reálný přístup ke střeše
Dostatečnou nosnost (Statika)
Kvalitní hydroizolační vrstva odolná proti prorůstaní kořínků (atest FLL)
Profesionální realizační firmu

Příklad návrhu skladby střešní zahrady

Kvalitní hydroizolace s atestem proti prorůstání kořínků
Ochranná vrstva izolace
Drenážní vrstva
Hydroakumulační vrstva
Filtrační vrstva
Střešní substrát podle druhu vybrané vegetace
Rostliny dle vlastního výběru
Základní druhy střešních zahrad - rozdělení podle výšky střešního substrátu Extenzivní: 6 - 20cm Intenzivní: 20cm - více

Extenzivní střešní zahrada

Má malou stavební a vegetační výšku, maximální plošná hmotnost vegetačního souvrství se pohybuje mezi 80 až 240kg/m2. Jedná se o střechu s minimální údržbou, kde jsou rostliny voleny tak, aby snášeli extrémní podmínky na střeše bez zavlažovacího systému. Nejčastěji navrhujeme jak z estetických tak z ekologických hledisek. Ozelenění střechy provádíme: Vysazováním Rozchodníkovým kobercem ("střechy na počkání")

Intenzivní střešní zeleň

Výška substrátu je od 20 cm výše a hmotnost vegetačního souvrství je od 240kg/m2 a výše. Tento typ střechy splňuje vysoké nároky na výběr rostlin, umožňuje pohyb po střeše,ale také vyžaduje pravidelnou péči a spolehlivý závlahový systém.

Pokud si vyberete naší firmu

Odborně Vám poradíme jakou zeleň použít na Vaší střechu. Vybereme Vám nejvhodnější materiály. Pro realizace máme pouze zahradníky specialisty Zajistíme kompletní dodávku. Ozeleníme každou plochou i šikmou střechu do sklonu 90°.

Cenovou kalkulaci Vám sestavíme na požádání.


Budova