Závlahové systémy

Nabízíme Vám kompletní realizaci profesionálního zavlažovacího systému amerického výrobce Hunter inc.Jako firma máme zkušenosti z realizací závlah zahrad RD a multifunkčních center a proto Vám nabízíme:

 - individuální přístup ke klientovi a k jeho požadavkům
 - jako autorizovaná instalační firma montujeme systém pouze dle předpisů   udaných výrobcem (žádné improvizace na úkor funkčnosti)
 - finanční dostupnost systému
 - zpracování cenové nabídky a projektu zdarma
 - u větších zahrad používáme mechanizaci (např. motorový drážkovač RTX 100)
 - technická podpora při navrhování závlahových systémů
 - stavebně technické práce spojené s instalací závlah
 - team mladých lidí české národnosti

Co je a jak pracuje Automatický závlahový systém

Moderní systém se skládá z pod zemí ukrytého potrubí a výsuvných postřikovačů, které jsou ukryty pod úrovní terénu. Po otevření přívodu vody elektromagnetickými ventily se postřikovače vysunou nad terén a po skončení zavlažování se opět zasunou do podzemních pouzder. Nic nebrání užívání zahrady ani sekání trávy. Naprogramovaná centrální ovládací jednotka se o celý režim postará za Vás a pro případ deště je v pohotovosti automatické čidlo srážek, které celý systém dočasně vypne.

Zavlažovací systém poskytuje svému majiteli celou řadu výhod

 - mít stále zelený trávník a ušetřit vodu při zalévání v noci
 - ušetřit čas věnovaný zaléváním a v klidu
 - jezdit na letní dovolené
 - pyšnit se profesionálním systémem a zvýšit tak hodnotu vaší nemovitosti

Doporučená týdenní závlahová dávka pro trávníky je 25 - 40 litrů / m2. Pokud ji rozdělíme do 2-3 cyklů týdně (např. pondělí / středa / pátek), měli bychom jednorázově dodat vždy kolem 10 - 15 litrů na metr čtvereční. Ne méně, ne více. Nejefektivnější bude zálivka v časných ranních nebo pozdních večerních hodinách. Pokud to není nezbytné, nezavlažujte během dne. Správný návrh zavlažovacího systému je základ pro správnou funkci každého závlahového systému. Ani nejdokonalejší komponenty nezajistí dobrou zálivku pokud systém není dobře navržen.

Možné zdroje vody

Vodovod
Kopaná studna
Vrtaná studna*
Dešťová voda*
Vodoteč (řeka , potok, apod.)

* v těchto případech je ve většině případů nutná kombinace zdrojů. Životnost každého kvalitního zavlažovací systému závisí vždy velkou měrou na správném zazimování, které se provádí obvykle stlačeným vzduchem. Správné zazimování a opětovné spuštění systému na jaře pro Vás rádi zajistíme.

Budova